Tėve mūsų 9/10: devinta menininko maldos dalis – Jacob Christian Jacobsen sodas

Jakobo Kristijano Jakobseno (Jacob Christian Jacobsen) sodas unikalus tiek nuostabiu kraštovaizdžiu, tiek sukūrimo istorija. Jį savo namų apylinkėse suplanavo pats Jakobsenas (1811–1887), žymus danų pramoninkas, labiausiai išgarsėjęs dėl alaus daryklos Carlsberg įkūrimo, taip pat buvęs Kopenhagos miesto tarybos narys bei meno mecenatas. Jis daug keliavo po Europą, todėl įkvėpimo sėmėsi iš to meto kraštovaizdžio sodininkystės tendencijų. Sėkmingu kelionių vaisiumi tapo daugybė į sodą atgabentų retų augalų ir medžių. Iš pradžių sodas buvo atviras tik idėjos autoriui bei jo šeimai, vėliau esamos rezidencijos gyventojams, o dabar tapo vieša, lankytojų ypatingai mėgiama erdve.

Namas, kuriame gyveno Jakobsenas kartu su savo šeima, buvo svetinga vieta, į kurią šeimininkas kviesdavo užsukti savo pažįstamus menininkus ir mokslininkus. Jo puošybą įkvėpė antikinė estetika, o visas pastatų ir sodo kompleksas atsirado tuomet, kai buvo baigta statyti didinga salė pavadinimu Pompėja. Įdomu, jog savo testamente Jakobsenas nurodė, kad mirus jo šeimai, namas turi būti paverstas garbės rezidencija mokslininkams, literatams ar menininkams.

Didysis Kūrėjau,

Tu esi gyvybės bei įkvėpimo Šaltinis, kurio vandenys niekuomet neišsenka. Esi visko Pradžia ir Pabaiga. Tavo minties gelmė išlieka pilnai nepažinta, nepaisant to, kiek atkakliai stengiuosi prie jos artintis bei ją suvokti savu protu.

Dažnai įsivaizduoju, jog gyvenu toli nuo savo tikrųjų namų ir viliuosi kada nors iš mylinčio bei dosnaus Tėvo paveldėti nuostabiu atokvėpiu dvelkiančią rezidenciją. Suprantu, jog esu kviečiamas savo vidinę monarchiją palaidoti it išnykusį Pompėjos miestą, todėl nekantriai laukiu Tavo Karalystės atėjimo. Tačiau Tu savo pavyzdžiu rodei, jog ši, rodos, tolima Karalystė, kurios ilgiuosi, yra kur kas arčiau nei galiu įsivaizduoti. Primink man apie tai kasdien ir padėk man savo meno kūriniais šią žinią skleisti kitiems. Tegul kūrybos procese širdy išlieka vienintelis siekis – būti Tavo džiaugsmingos Karalystės atspindžiu, įkvėptu meilės ir išminties Dvasios.

Projekto iniciatorė ir rėmėja: Visuomeninė organizacija „Agapė“

Vaizdo įrašo autorė: Dominyka Čiplytė-Bak

Skaitovas: Tomas Šečkus

Garso takelio autorė: Julija Kostina

Aprašo autorė: Jekaterina Kostina

Maldos teksto kūrėjas: Beat Rink, Crescendo

Teksto vertėja: Jurga Grunskienė

Teksto redaktorė: Aistė Pangonytė

Dėkojame Renatai Ramanauskaitei